Prologis, Inc., światowy lider nieruchomości logistycznych, poinformował dzisiaj o podpisaniu umowy najmu z pierwszym klientem niedawno kupionego Prologis Park Pilsen II. Transakcja obejmowała wynajem 21 000 metrów kwadratowych powierzchni firmie Maurice Ward Group, która jest międzynarodowym spedytorem oraz dostawcą usług magazynowania, logistycznych i celnych.

Park został kupiony w maju 2018 r. i jest – obok, w całości wynajętego, Prologis Park Pilsen-Štěnovice o powierzchni 58 500 metrów kwadratowych – drugą inwestycją Prologis na rynku pilzneńskim. Dzięki zawarciu tej umowy najmu, w której pośredniczyła firma Savills, niemal połowa z 43 700 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w Prologis Park Pilsen II jest wynajęta.

„Pilzno jest dla Prologis nadrzędnym rynkiem, cenionym za szybki dostęp do międzynarodowych szlaków handlowych oraz za doskonałe położenie w ośrodku produkcyjnym, który charakteryzują konkurencyjne zarobki i wysoko wykwalifikowani pracownicy” – powiedział Martin Balaz, vice president, development and leasing, Prologis na Czechy i Słowację. „Krótki czas w jakim podpisaliśmy umowę ze światowym liderem, jakim jest Maurice Ward Group, świadczy o idealnym połączeniu lokalizacji parku z doskonałą obsługą klienta oferowaną przez Prologis.” 

Park zlokalizowany jest przy autostradzie D5, która łączy Pragę z Bawarią, 16 kilometrów na zachód od Pilzna, w miejscowości Přehýšov. Prologis Park Pilsen II położony jest w rejonie uznawanym za bramę Czech do Europy, dlatego cieszy się zainteresowaniem wśród klientów, którzy chcą korzystać z jego centralnej lokalizacji przy głównej trasie Wschód – Zachód prowadzącej do Niemiec.

Z portfolio ponad 1 miliona metrów kwadratowych powierzchni logistycznych i przemysłowych, Prologis jest wiodącym dostawcą budynków dystrybucyjnych w Czechach (stan na 30 września 2018 r.).

AmCham.Pl Quarterly

AmCham.Pl Quarterly 

AmCham.Pl Quarterly is the official publication of the American Chamber of Commerce in Poland. It is a voice for foreign investors and the business community in Poland, and it stri...

More detail

  • Gdańsk
  • Warszawa
  • Wrocław
  • Kraków & Katowice
AmCham Regional Offices
« December 2018 »
S M T W T F S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Advisory Council