Marta Gadomska-Gołąb, dr Aleksandra Kunkiel-Kryńska oraz Stanisław Żemojtel w lipcu 2017 roku awansowali na partnerów Wierzbowski Eversheds Sutherland.

Marta Gadomska-Gołąb i dr Aleksandra Kunkiel-Kryńska stanęły też na czele nowo utworzonej praktyki Consumer Product Compliance & Life Sciences, zaś Stanisław Żemojtel wraz z awansem partnerskim został szefem praktyki procesowej, przejmując to stanowisko po Henryku Romańczuku, który jesienią bieżącego roku przejdzie na emeryturę.

Marta Gadomska-Gołąb jest radcą prawnym, od trzech lat kieruje w kancelarii praktyką Life Sciences. Jest ekspertem rekomendowanym w zakresie Life Sciences w rankingu Chambers Europe 2017. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie regulacyjnym, a także w zakresie odpowiedzialności za produkt, dystrybucji, relacji z konsumentami oraz reklamy dla klientów z branży farmaceutycznej, RTV, AGD, FMCG, wyrobów tekstylnych, a także branży meblowej i kosmetycznej. Zajmuje się również prawnymi aspektami wykorzystania nowych technologii w systemie ochrony zdrowia, w szczególności telemedycyną. Aktywnie działa na rzecz popularyzacji i rozwoju zagadnień medycyny personalizowanej, będąc członkiem organów Polskiej Kolacji Medycyny Personalizowanej. Regularnie występuje jako prelegentka na konferencjach. Jest również wykładowcą UJ. W kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland pracuje od 11 lat.

Dr Aleksandra Kunkiel-Kryńska jest radcą prawnym, specjalizuje się w prawie konsumenckim. Posiada szerokie doświadczenie w doradztwie dla krajowych i zagranicznych firm z branż RTV, AGD, FMCG, wyrobów tekstylnych, branży meblowej i kosmetycznej. Pracuje dla wiodących producentów, importerów, dystrybutorów i detalistów, zapewniając kompleksowe doradztwo prawne w zakresie szeroko rozumianego prawa konsumenckiego, w tym w zakresie bezpieczeństwa produktów, a także roszczeń konsumenckich i gwarancyjnych oraz prawa umów i prawa reklamy. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje również bieżącą obsługę spółek oraz realizację projektów dotyczących zamówień publicznych. W 2012 roku obroniła pracę doktorską w zakresie europejskiego prawa konsumenckiego w Instytucie Nauk Prawnych PAN. Regularnie występuje jako prelegentka na konferencjach, prowadzi też autorskie szkolenia dotyczące prawa konsumenckiego, jest również autorem licznych publikacji na ten temat. Z kancelarią związana jest od 11 lat.

Stanisław Żemojtel jest adwokatem, z kancelarią związanym od 2006 roku. Specjalizuje się w postępowaniach sądowych, administracyjnych i arbitrażowych. W ostatnich latach prowadził wiele głośnych sporów związanych z inwestycjami infrastrukturalnymi. Posiada szczególne doświadczenie w doradztwie dla wiodących spółek z sektora telekomunikacyjnego, budowlanego i energetycznego. Reprezentował klientów w licznych postępowaniach przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz arbitrażach. Jak podkreśla Krzysztof Wierzbowski, partner zarządzający Wierzbowski Evsersheds Sutherland, mecenas Żemojtel dał się poznać jako doskonały procesualista, ma na swoim koncie spektakularne sukcesy w znaczących, często głośnych sporach prowadzonych na rzecz kluczowych klientów kancelarii. Był też zaangażowany wwiększość sporów, które dotychczas prowadził jego poprzednik, co, jak podkreśla Krzysztof Wierzbowski, daje  gwarancję, że sprawy klientów przejdą płynnie w zaufane ręce. W 2017 roku Stanisław Żemojtel został rekomendowany przez informator Legal 500 jako Next generation lawyer

AmCham.Pl Quarterly

AmCham.Pl Quarterly 

AmCham.Pl Quarterly is the official publication of the American Chamber of Commerce in Poland. It is a voice for foreign investors and the business community in Poland, and it stri...

More detail

  • Gdańsk
  • Warszawa
  • Wrocław
  • Kraków & Katowice
AmCham Regional Offices
« December 2018 »
S M T W T F S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Advisory Council