Dentons, największa polska i globalna kancelaria prawnicza, wynajęła 5700 mkw. w realizowanej obecnie inwestycji EC Powiśle. Firma będzie głównym najemcą w jednym z powstających w ramach inwestycji budynków, gdzie zajmie trzy z pięciu pięter. Przeprowadzka planowana jest na 2019 r.

Głównym czynnikiem decydującym o wyborze nowej lokalizacji była jej atrakcyjność z punktu widzenia klientów i pracowników. Wybór Powiśla – jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się części miasta, gdzie nie ma siedziby żadna z dużych sieciowych kancelarii – odróżni nas od pozostałych firm prawniczych i zapewni większą kameralność oraz pożądaną przez klientów dyskrecję. Pomoże nam też utrwalić postrzeganie kancelarii, jako firmy dynamicznej, innowacyjnej i wyznaczającej trendy – komentuje Arkadiusz Krasnodębski, Poland Managing Partner w Dentons.

 

Potrzeby i oczekiwania klientów oraz pracowników wobec kancelarii prawniczych ulegają ciągłym zmianom. Ten globalny trend dotyczy także funkcji biura, jego otoczenia i aranżacji. Nowa siedziba w Warszawie to pilotażowy projekt w Dentons Europe, który będzie nie tylko wizytówką firmy w Polsce, ale umożliwi stworzenie wzorcowych rozwiązań, wdrażanych w innych biurach Dentons w Europie – mówi Tomasz Dąbrowski, Europe Chief Executive Officer w Dentons.

 

Nowe biuro będzie nawiązywać do aktualnych trendów w aranżacji przestrzeni, z uwzględnieniem specyfiki funkcjonowania kancelarii prawniczej. Znajdzie się w nim szereg rozwiązań wspierających kluczowe wartości Dentons, takie jak współpraca, transparentność, równość oraz promujących kulturę mentoringu i coachingu – dodaje Karina Furga-Dąbrowska, partner i Chief Design Officer w Dentons.

 

Inwestycja EC Powiśle usytuowana jest prostokącie ulic Wybrzeże Kościuszkowskie, Zajęcza, Dobra i Leszczyńska, bezpośrednio przy stacji metra Centrum Nauki Kopernik. Projekt obejmuje rewitalizację hal zabytkowej elektrowni, utworzenie trzech nowych budynków biurowych klasy A, apartamentów i butikowego hotelu o łącznej powierzchni 50 tys. mkw. Inwestycja to także ponad 40 nowych koncepcji rekreacyjnych, w tym restauracje, bary i kawiarnie obejmujące m.in. przylegające do historycznego obiektu elektrowni place, gdzie odbywać się będą koncerty, wystawy oraz inne wydarzenia kulturalne i sportowe.

 

Projekt realizują firmy White Star Real Estate i Tristan Capital Partners. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia APA Wojciechowski, wspierana przez studio Belotto Design. W procesie poszukiwania nowej siedziby oraz negocjowania warunków umowy Dentons reprezentowała firma JLL. Zespół doradców technicznych JLL wspiera również Dentons w procesie aranżacji nowego biura pełniąc rolę project managera. Za projekt aranżacji biura kancelarii odpowiada Studio Rygalik.

***

O kancelarii Dentons

Dentons jest największą na świecie firmą prawniczą, oferującą najwyższej jakości doradztwo prawne i biznesowe. Za innowacyjne osiągnięcia w zakresie świadczenia usług prawnych, w tym m.in. stworzenie Nextlaw Labs oraz Nextlaw Global Referral Network, Dentons jest regularnie rekomendowany przez wiodące informatory biznesowe i prawnicze i zajmuje pozycję lidera w zestawieniu „Indeks Elitarnych Globalnych Firm Acritas”. Jest także zdobywcą nagrody BTI Client Service 30 Award. Dzięki policentrycznemu podejściu oraz zapewnianiu klientom dostępu do najbardziej utalentowanych prawników na całym świecie, Dentons rzuca wyzwanie istniejącym standardom obsługi prawnej w społecznościach, w których funkcjonuje. www.dentons.com

AmCham.Pl Quarterly

AmCham.Pl Quarterly 

AmCham.Pl Quarterly is the official publication of the American Chamber of Commerce in Poland. It is a voice for foreign investors and the business community in Poland, and it stri...

More detail

  • Gdańsk
  • Warszawa
  • Wrocław
  • Kraków & Katowice
AmCham Regional Offices
« December 2018 »
S M T W T F S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Advisory Council