Do Wierzbowski Eversheds Sutherland dołącza dr hab. Konrad Zacharzewski – specjalista w zakresie rynków kapitałowych i prawa walut cyfrowych.

Z dniem 1 czerwca 2017 roku współpracę z kancelarią prawną Wierzbowski Eversheds Sutherland rozpocznie dr hab. Konrad Zacharzewski. Specjalizuje się w prawie rynku kapitałowego, papierów wartościowych i bankowym oraz prawie walut cyfrowych. Jako Of Counsel wzmocni zespół bankowości i finansów.   

Dr hab. Konrad Zacharzewski jest adwokatem z wieloletnim doświadczeniem w doradztwie prawnym dla instytucji rynku kapitałowego. Zakładał towarzystwo funduszy inwestycyjnych i opracował komplet procedur korporacyjnych, a także projektował emisje certyfikatów inwestycyjnych. Pracując na rzecz wyspecjalizowanego domu maklerskiego, opracował komplet procedur korporacyjnych oraz regulacji wewnętrznych. Jego dotychczasowe doświadczenia w doradztwie dla instytucji rynku kapitałowego koncentrują się również wokół takich zagadnień, jak zarządzanie aktywami, ład korporacyjny, AML, KYC,  outsourcing oraz compliance. 
  
Jest liderem w doradztwie prawnym dotyczącym walut cyfrowych oraz technologii rozproszonego rejestru (blockchain). Ma na swoim koncie dwie pionierskie w skali kraju publikacje naukowe, stanowiące podstawę prac legislacyjnych w ww. obszarze. Świadczył usługi dla podmiotów związanych z obrotem bitcoinami. Obecnie uczestniczy w koordynowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji pracach koncepcyjnych poświęconych usytuowaniu kryptowalut w systemie prawa polskiego oraz w polskiej gospodarce i w życiu publicznym. W dziedzinie bankowej skupia się m.in. na kwestiach odszkodowawczej odpowiedzialności banku, pracował również przy sprawach tzw. toksycznych opcji.   

Dr hab. Konrad Zacharzewski łączy praktykę prawniczą z pracą naukową na stanowisku adiunkta w Katedrze Prawa Cywilnego i Bankowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 

– Miło mi bardzo powitać profesora Konrada Zacharzewskiego w naszym zespole. Jest on najwyższej rangi specjalistą w dziedzinie prawa rynku kapitałowego i walut cyfrowych. Jako kancelaria od lat doradzamy przy innowacyjnych projektach z wykorzystaniem najnowszych technologii, dlatego cieszymy się, że dzięki wyjątkowemu doświadczeniu profesora w szeroko rozumianej branży fintech będziemy mogli znacznie poszerzyć naszą ofertę w tym obszarze – mówi Ewa Szlachetka, szef zespołu bankowości i finansów w kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland. 

– To już kolejny specjalista z doświadczeniem w pracy dla sektora finansowego, jaki dołączy do Wierzbowski Eversheds Sutherland w najbliższym czasie. Również 1 czerwca zespół Ryzyka Regulacyjnego i Compliance wzmocni dr Łukasz Cichy, ekspert w zakresie Governance Risk Compliance, który doradzać będzie instytucjom finansowym m.in. we wdrożeniu wymogów regulacyjnych w obszarze szeroko rozumianego zarządzania, w szczególności odnośnie Rekomendacji H i Rekomendacji Z. Jestem przekonana, że pozyskanie tak doświadczonych specjalistów będzie stanowiło ogromne wsparcie dla klientów w obliczu nadchodzących wyzwań dla branży usług finansowych – dodaje Ewa Szlachetka. 

AmCham.Pl Quarterly

AmCham.Pl Quarterly 

AmCham.Pl Quarterly is the official publication of the American Chamber of Commerce in Poland. It is a voice for foreign investors and the business community in Poland, and it stri...

More detail

  • Gdańsk
  • Warszawa
  • Wrocław
  • Kraków & Katowice
AmCham Regional Offices
« December 2018 »
S M T W T F S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Advisory Council