10-ta jubileuszowa edycja International Oktoberfest we Wrocławiu

Warszawa, 12.08.2014 r. 

10-ta jubileuszowa edycja International Oktoberfest we Wrocławiu 

Już 12 września w murach wrocławskiego Arsenału odbędzie się 10-ta, jubileuszowa edycja International Oktoberfest, jednego z najbardziej znaczących międzynarodowych i biznesowo-towarzyskich wydarzeń w Polsce. Biorą w nim udział przedsiębiorcy, przedstawiciele administracji publicznej oraz świata kultury. Organizatorami imprezy są Amerykańska Izba Handlowa w Polsce, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa oraz Brytyjsko-Polska Izba Handlowa.

Tradycja International Oktoberfest we Wrocławiu sięga 2004 roku, a każda kolejna edycją nabiera coraz większego rozmachu. 12 września już po raz dziesiąty wydarzenie będzie okazją do integracji, dyskusji i spotkania w mniej formalnej atmosferze dla kilkuset przedstawicieli międzynarodowych organizacji działających na terenie Wrocławia i całej Polski. Spotkanie skierowane jest także do klientów, partnerów biznesowych i innych zaprzyjaźnionych firm z terenu Dolnego Śląska oraz do środowiska opiniotwórczego. International Oktoberfest gości również dyplomatów i przedstawicieli władz. Swą obecnością imprezę zaszczyciło dotychczas 10-ciu ambasadorów (w tym z USA, Niemiec, Irlandii i Wielkiej Brytanii), kilkunastu konsulów generalnych, przedstawicieli rządu RP i władz lokalnych m. in. Prezydent i Wiceprezydenci Wrocławia.

Z roku na rok imprezie przybywa nie tylko uczestników, ale i współorganizatorów. W ciągu ostatnich lat w przygotowanie International Oktoberfest angażowały się również inne izby handlowe: m.in.  Irlandzka Izba Handlowa, Skandynawsko-Polska Izba Handlowa oraz Belgijska Izba Handlowa.

Od kilku lat nasze wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Przedstawicielstwa Wolnego Państwa Bawarii w Polsce. Drugi rok z rzędu patronuje nam również Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych – podkreśla Monika Ciesielska-Mróz, dyrektor wrocławskiego oddziału Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. Ponadto przewidujemy, że w tym roku udział w International Oktoberfest weźmie około 700 firm, członków i sympatyków organizacji, oraz innych zaproszonych gości.

Tegoroczna odsłona wydarzenia będzie łączyć w sobie najlepsze tradycje dotychczasowych spotkań oraz możliwość poznania kultury i smaków krajów reprezentowanych przez biorące udział w wydarzeniu Izby Handlowe w Polsce.

International Oktoberfest to nie tylko okazja do spotkań i dyskusji, ale przede wszystkim do degustacji lokalnych specjałów. Podczas imprezy spróbować będzie można regionalnego piwa i tradycyjnego jedzenia charakterystycznego dla poszczególnych krajów reprezentowanych przez Izby. Co roku z beczek Oktoberfest płynie około 1 200 litrów złotego trunku najwyższej jakości. Zasmakować będzie można specjałów kuchni niemieckiej, w tym tradycyjnych kiełbasek i precli znakomicie komponujących się z piwem. Nie zabraknie także dań amerykańskich, brytyjskich oraz polskich.

Organizatorzy nie zapominają również o programie kulturalnym. Od kilku lat tradycyjną „oktoberfestową” oprawę muzyczną zapewnia orkiestra bawarska. Nie brakuje też występów innych artystów scenicznych. Imprezę co roku prowadzą znani i lubiani prezenterzy telewizyjni, którzy dbają nie tylko o dobrą zabawę, ale i niezapomnianą atmosferę. W tym roku spotkanie poprowadzi Olivier Janiak

*** 

Informacje dodatkowe:

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (American Chamber of Commerce in Poland - AmCham) jest obecna w Polsce od 1990 roku. Celem działania Izby jest aktywne promowanie amerykańskich inwestycji w Polsce oraz działanie na rzecz poprawy klimatu inwestycyjnego. Wśród członków AmCham jest obecnie ponad 320 firm z kapitałem amerykańskim, których łączne nakłady inwestycyjne przekroczyły 20 miliardów dolarów i które stworzyły ok. 200 000 miejsc pracy.  Więcej informacji na: www.amcham.pl

 

KONTAKT

Anita Kowalska

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

m: 696 024 104  

 

Krzysztof Kulasza

24/7Communication

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

m: 505 103 529

 

 

 

 

 

 

 

AmCham.Pl Quarterly

AmCham.Pl Quarterly 

AmCham.Pl Quarterly is the official publication of the American Chamber of Commerce in Poland. It is a voice for foreign investors and the business community in Poland, and it stri...

More detail

  • Gdańsk
  • Warszawa
  • Wrocław
  • Kraków & Katowice
AmCham Regional Offices
« November 2018 »
S M T W T F S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Advisory Council